Diğer Elemanlar

Çekmece Rayları

İthal ve tamamı metal gövdedir. Blum ve Hettich marka mekanizma kullanılmaktadır Çekmece ve menteşelerine ömür boyu garanti veren hettich, İnnotech; çekmece sistemi 20-30 kg taşıma kapasitesine sahiptir. İnnotech V8 30 kg dan fazla yük taşıyabilir. Yük bindikçe rahat açılır kapanır. İnnotech yanakları, çift kat toz boyo ve çift kat cila ile kaplanmıştır. Parmak izi bırakmaz. Alet edevatsız kolayca birleştirilir veya parçalara ayrılabilir. Bu temizleme kolaylığı sağlar, Ömür boyu çizilme garantisi vardır. Tam açılımlı çekmece sistemi ile çekmece haznesindeki her şeye kolayca ulaşılabilir. Quadro Vo Silent System ile çekmecenin hareketini işitmezsiniz. XXl çekmece dar ve kısıtlı mekanlarda, baza yerine kullanılır. Easylock, kilit sistemi mevcuttur. İntermat menteşeleri ömür boyu garantilidir 110 derece açılabilirler. Power control vidası ile herkes sertlik ayarı yapabilir.

Temizlik: Quadro ray sistemiyle, bilyeler ile, tozu açılıp kapandıkça haznesinde biriktirmek yerine kolaylıkla dışarıya atacak şekilde tasarlanmıştır.

Sakın: Çekmeceleri taşacak şekilde fazla doldurmayınız. (Taşıyabileceği maksimum yük 30 kg'dır.).Hızlıca, çarparak kapatmayınız.,İçlerinde suyu kurulamadan bırakmayınız.


Bazalar

Alt dolap altlarında plastik baza ayakları kullanılr. Bazalar ise onlara özel aparatlarla birleştirilir. Yükseklikleri 10 cm ve 15 cm şeklinde değişir. Kullanımı ve bakımı kolaydır. Yine kolaylıkla çıkarılıp takılabilir. Ayrıca, bazalarda özel sızdırmalık profil kullanılır.

Temizlik: Yonga Levha üzeri kaplama bazalar; düzenli zaman aralığıyla, bazalar yerlerinden çıkarılıp, sabunlu veya aşındırıcı olmayan deterjanlarla silinebilir. Ardından kurulayıp yerlerine takabilirsiniz.

Sakın: Bazayı kurulamadan ıslak bir şekilde bırakmayın. Aseton, alkol, amanyok ve aşındırıcı deterjanlar kullanmayın. Direk güneş ışığına bırakmayın.

Temizlik: Alüminyum bazalar; sabunlu mikro - fiber kumaşla veya sentetik süngerle temizlenebilir. Yumuşak bir bezle kurulamayı unutmayınız. İnatçı lekelerde ise, kaynamış sirke ile ovunuz.

Sakın: Hiçbir koşulda, aseton, amonyak sürmeyin. Aşındırıcı toz deterjan veya çelik yünü kullanmayın.


Menteşeler

Kapak menteşelerinin tamamı metal, içten yaylı ithal tas menteşedir.Blum ve Hettich marka mekanizma kullanılmaktadır. Avrupa'da bilimsel kurumlarca garantisi verilen menteşeler, 100.000 kez hasarsız kullanımı test edilmiş ve onaylanmıştır. Ayrıca özel bir bakım gerektirmez.

Sakın: Kapakları hızlı ve sert çarparak kapatmayınız. Alt kapaklara yüklenip, yaslanmayınız. Üst kapaklara asılmayınız. Kimyasal etkileşime girebilecek tuz ve aşındırıcı deterjan sürmeyiniz.


Kenar Bantları

Mutfakta, kenar bandı, üretim aşamasında ve sonrasında çok önem taşımaktadır. Dolapların kenarlarını muhafaza eden malzemeler, en son teknoloji ile Domsan Mutfak’ta müşteriye sunulmaktadır. Suya ve aleve karşı dayanıklı kalitede üretim mevcuttur.

Temizlik: Sabunlu veya aşındırıcı olmayan deterjanlarla ılık su ile silinebilir. Ardından yumuşak bir bezle kurulamanız yeterlidir.

Önlem: Malzemenin muhafaza edileceği mekanın yaklaşık 20º - 25º C ısısında olmalıdır.


Kulplar

Tencerenin buharına maruz kalan kulpları, uzun ömürlü kullanabilmek için, düzenli aralıklarla temizlemek gerekir.

Temizlik: Yumuşak bir bez ve sabunlu suyla yüzeysel olarak temizlenebilir. Ardından kurulanmalıdır.

Sakın: Krom olan kulplara, klor içeren deterjan sürmeyin. Çelik yünü, aşındırıcı ve sert deterjanlar sürmeyiniz.


Cam

Çok geniş kullanım alanlarına sahip olan camın,modellerimizde kırılmaya karşı dayanımı yüksek olanları tercih edilmiştir.

Temizlik: Cam temizlerken, ürünlerin özelliklerine dikkat edilerek alkol içeren temizleyiciler kullanılmalıdır. Ardından yumuşak bir bezle kurulanmalıdır.