Evyeler

Mutfak evyesini sadece yıkama ve durulama mekanı olmaktan çıkarıp mutfaktaki diğer ana işlemler olan pişirime ve sunum öncesi hazırlık amacı ile kullanılmasını ve bu şekilde mutfak mekanlarının verimliliğini artırmayı amaçlayan evyeler , tasarlanan damlalıklarla suyun en kısa sürede gidere ulaşmasını sağlaması da kalite ve ergonomi açısından önemlidir.

Temizlik: Çelik evyenizin temizliği için Çelik Kremi, granit evyenizin temizliği için Granit Kremi kullanınız. Kremle yüzeyi temizledikten sonra bol su ile durulayınız. Ayrıca çelik evyenizi ılık beyaz sirke ile de siler ve bol su ile durularsanız parlak bir yüzey elde edersiniz. Suyun sertlik derecesinin yüksek olduğu bölgelerde kireç oluşumunun engellenmesi için evye belirli aralıklarla uygun Temizlik malzemeleri kullanılarak temizlenmelidir. Bulaşık tellerinden yada Temizlik için kullanılan metalik malzemelerden evye üzerine dökülen parçalar paslanarak evyede paslanma olmuş görüntüsü verebilir. Bu gibi yüzeysel birikintiler pas olmayıp uygun temizleme maddeleri ve fırçalarla temizlenebilir.

Sakın: Damlalık kısmı üzerine ayağınızla basmayınız. Sert fırçalar yüzeyi çizebileceğinden kullanmayınız. Çamaşır suyu gibi ağartıcı madde veya klor içeren malzemelerin evyenizle temas etmesi halinde yüzeyde kalıcı hasar ve lekeler oluşabilir, kullanmayınız. Bu malzemelerin değdiği bölgeyi hemen bol su ile durulayınız. Çimento, lehim pastası, fotoğraf tab suları ve yemek asitleri evye üzerinde bırakmayınız. Bu maddeleri kullanıldıktan sonra evyeyi hemen temizleyip ve bol su ile durulayınız. Aksi halde kalıcı lekeler oluşabilir. Demir alaşımlı makas, şişe açacağı v.s. gibi paslanacak aletleri evye üzerinde uzun süre bırakmayınız. Evyenizin altındaki dolapta sakladığınız kimyasal temizleyicilerin kapaklarını açık bırakmayınız aksi halde kimyasala ait buhar evyenizi tahriş edilebilir.