Kapaklar


•    Akrilik Kapaklar:

Ham MDF (Medium Density Fiberboard) levhanın üzerine akrilik parlak folyonun lamine edilmesiyle yapılır. Kolay temizliği ve ayna parlaklığı ile mutfağınızda genişlik hissi uyandırır.
Temizlik: Günlük temizlikte hafif nemli mikrofiber bez ile yapılabilir. Hafif çizikler için özel akrilik yüzey parlatıcısı ve mikrofiber bez ile hafif silinmelidir.

Önemli Not: Yüzeyler darbelerden ve çiziklerden korunmalıdır. Küçük hasarlar için rötuş işlemi yapılabilir fakat renk tonu farkı oluşabilir. Yüzeyi asitli ve çözücü maddelerden koruyunuz.

Dikkat! Koruyucu folyo söküldükten sonraki 24 saat boyunca hiçbir temizlik işlemi uygulamayınız.


•    Melamin Kapaklar
Melamin Kaplı Yonga Levha:
Piyasada ve halk arasında suntalam olarak da bilinen bu malzeme, yonga levha üzerine reçine emdirilmiş ahşap parçalarının preslenmesiyle elde edilir. Preslemede kullanılan pres tablasının yüzey özelliğine göre farklı yüzey özelliklerinde plakalar elde edilir.
18 mm yonga levha üzeri melamin olarak imal edilir. Kenarlar PVC'dir.
Temizlik: Melamin kapak bakımlarında, yumuşak bir bez parçası ve belirli bir deterjan veya basit bir mikro-fiber kumaş parçası kullanılabilir. İnatçı kirleri ortadan kaldırmak için, yumuşak bir fırça veya sünger yardımıyla sıvı deterjan veya cam temizleyicisi kullanılabilir. Lekelerin dağılmasını önleyerek ve yüzeyin parlaklığının kaybolmaması için, deterjanlı kuru bir bez ile tüm izler çıkarılır.
Sakın: Yüzeyin parlaklığını yok eden, çelik yünü parçalar, aşındırıcı krem içeren ürünler, toz deterjanlar ve aseton kullanmayınız.•    MEMBRAN kapaklar

Ham MDF (Medium Density Fiberboard) üzerine ithal PVC folyoların pres baskı ile kaplanmasıdır. Bu malzeme bakteri barındırmaması, kanserojen olmaması ve model-parlaklık seçeneği olması ile çok sık tercih edilen kapak ürün gurubuna girer. Renk ve model alternatiflerinin çokluğu sebebiyle sıklıkla tercih edilir.
Temizlik: Membran kapak bakımlarında, yumuşak bir bez parçası ve belirli bir deterjan veya basit bir mikro-fiber kumaş parçası kullanılabilir. İnatçı kirleri ortadan kaldırmak için, yumuşak bir fırça veya sünger yardımıyla sıvı deterjan veya cam temizleyicisi kullanılabilir. Lekelerin dağılmasını önleyerek ve yüzeyin parlaklığının kaybolmaması için, deterjanlı kuru bir bez ile tüm izler çıkarılır.
Sakın: Yüzeyin parlaklığını yok eden, çelik yünü parçalar, aşındırıcı krem içeren ürünler, toz deterjanlar ve aseton kullanmayınız.
•    Lake Kapaklar (banyo dolapları)
MDF (Medium Density Fiberboard):
Ağaç liflerine tutkal vb. kimyasal maddelerin karıştırılarak preslenmesiyle elde edilen yonga levhaya nazaran daha homojen, daha yoğun ve daha sağlam bir malzemedir.
Lake kapaklar, 18 mm MDF üzeri lake boya uygulanarak elde edilirler.
Kenar cumbaları düz yapılabilir.
Temizlik: Boyalı yüzeyler laminat yüzeyler kadar dayanıklı olmadığından Temizlik işlemi daha dikkatli yapılmalıdır. Duru su, sabun, cam temizleyicisiyle çıkarılamayan eski ve kurumuş lekeler, sirke kullanılarak ovalanmadan çıkartılabilir. Yüzeylerin en iyi temizleme aracı cam temizliğinde kullanılan temizleyicilerdir. Yüzey püskürterek veya çok yumuşak bir beze dökerek yüzeyi siliniz ve yine yumuşak bir bezle kurulayınız.
Sakın: Yüzeyin parlaklığını yok eden, çelik yünü parçalar, aşındırıcı krem içeren ürünler, toz deterjanlar ve aseton kullanmayınız. Yüzeye sert ve sivri cisimler düşürmeyiniz.